Wysyłka

Wysyłka

Koszty wysyłki pokazane są przed zakupem.

Informacje wysyłkowe:
– W przypadku kampanii wysyłka jest często bezpłatna w niektórych regionach.

Nasze opcje wysyłki:

 • *Wysyłka standardowa (1 do 2 dni roboczych)
  0,00 € koszty wysyłki.

  Dotyczy towarów z naszego magazynu centralnego.

 • **Wysyłka standardowa (od 1 do 5 dni roboczych)
  0,00 € koszty wysyłki.
  Dotyczy towarów z naszego magazynu centralnego.

 • *Wysyłka standardowa (od 4 do 10 dni roboczych)
  0,00 € koszty wysyłki.
  Dotyczy towarów z naszego magazynu zewnętrznego.

 • Wysyłka spedycyjna (3 do 5 dni roboczych) 29.99 € koszty wysyłki.
  Obowiązuje dla zamówień o wadze 30 kg lub większej.

 • ***Dostawa w sobotę (1 do 2 dni roboczych) 
  0,00 € koszty wysyłki.

  Dostawa w sobotę to metoda wysyłki, w ramach której staramy się dostarczyć Twoje paczki w sobotę.
  Dołożymy wszelkich starań, aby Twoje przesyłki dotarły w sobotę, jednak nie możemy tego zagwarantować.
  Nie możemy ponosić odpowiedzialności za opóźnienia w przesyłce, które powodują, że zostanie ona dostarczona do Ciebie w inny dzień tygodnia.

  Zastrzegamy sobie prawo do zmiany, zawieszenia lub przerwania dostawy w sobotę bez powiadomienia. W takim przypadku dołożymy wszelkich starań, aby zapewnić alternatywne opcje dostawy.


*Wybierając jedną z naszych metod wysyłki, potwierdzasz, że przeczytałeś, zrozumiałeś i zaakceptowałeś wszystkie warunki. 

Opcja wysyłki:
Zamówienie zostanie przez nas przetworzone i przekazane do odpowiedniego serwisu wysyłkowego.
Dopiero gdy zamówienie dotrze do magazynu dostawcy usług wysyłkowych, Twoje informacje o śledzeniu zostaną zaktualizowane podczas śledzenia przesyłki. W zależności od sytuacji proces ten może potrwać kilka dni. Odsyłamy do rozdziału „Opóźnienie w dostawie spowodowane siłą wyższą”. 

Niedostępne - Paczkomaty i urzędy pocztowe:
Niestety dostawa do stacji pakowania lub urzędów pocztowych z reguły nie jest możliwa.
Jeśli w adresie dostawy podałeś stację pakowania lub pocztę, po złożeniu zamówienia otrzymasz wiadomość e-mail z naszego systemu, aby poprawić adres dostawy.
Ten e-mail wyjaśnia wszystkie niezbędne kroki, abyś mógł jak najłatwiej i najszybciej zaktualizować swój adres dostawy.
Czas dostawy jest opóźniony o ten czas, prosimy o wyrozumiałość.

Podatek od sprzedaży importowej i koszty odprawy celnej:

 • Podatek od sprzedaży importowej i koszty odprawy celnej nie są wliczone w wyświetlaną cenę i mogą również obowiązywać.
  W przypadku wysyłki do krajów spoza UE, takich jak Szwajcaria, w ramach zamówienia mogą zostać naliczone dodatkowe podatki lub koszty (np. opłaty celne), które nie są opłacane przez nas ani przez nas fakturowane, ale bezpośrednio płatne przez odpowiednie organy celne lub organy podatkowe. Aby uzyskać szczegółowe informacje, skontaktuj się z właściwymi urzędami.

Zwroty z powodu braku dostawy / routingu oddziałów i nie tylko:
W przypadku zwrotu koszty zwrotu ponosi kupujący.
Wyłączone są z tego towary uszkodzone np. podczas transportu. W porozumieniu ze sprzedawcą zostanie dokonana wymiana w przypadku uszkodzonych dostaw pod rygorem pokrycia kosztów zwrotu. Całość musi zostać odpowiednio zatwierdzona i zorganizowana przez sprzedawcę poprzez komunikację ze sprzedawcą. Nie ponosimy żadnych kosztów związanych z odesłaniem paczki według własnego uznania, która byłaby droższa niż zorganizowana przez nas przesyłka zwrotna.
Nasze zamówienia wysyłamy korzystając z routingu sklepowego:
Dzięki usłudze routingu w oddziałach przedmiot otrzymuje drugą szansę na dotarcie do odbiorcy, jeśli nie może zostać dostarczony, ponieważ odbiorcy nie można znaleźć pod podanym adresem. Zamiast zwracać niedostarczoną przesyłkę bezpośrednio do nadawcy, jest ona deponowana w najbliższym oddziale wraz z doręczeniem przesyłki do odbioru przez odbiorcę. W takim przypadku zostaniesz poinformowany e-mailem, gdzie Twoja przesyłka jest gotowa do odbioru. Okres przechowywania oddziałów wynosi 7 dni.
Jeśli przesyłka zostanie odebrana, oszczędza to koszty i wysiłek, który byłby spowodowany zwrotem.
Jeśli nie odbierzesz towaru, możesz ponieść dodatkowe koszty.

Ponieważ w przypadku przesyłki zwrotnej ponosimy dodatkowe koszty oprócz kosztów wysyłki już zapłaconych na Twój adres dostawy, kupujący musi zapłacić za poniesione koszty. 
W przypadku odmowy przyjęcia, zatrzymania przesyłki, braku dostawy z powodu np. błędnego adresu dostawy lub nieznalezienia kupującego, powstałe koszty zwrotu/koszty przesyłki zwrotnej ponosi kupujący.

Ceny te składają się w Niemczech w następujący sposób:
Wymiana (z powodu źle dobranego koloru/rozmiaru lub podobnego): 2.95€
Zatrzymanie paczki - powrót do nadawcy: 3,95 €
Nieprawidłowy adres dostawy - zwrot do nadawcy: 3,95 €
Odmowa przyjęcia - zwrot do nadawcy: 3,95 €
Klient niedostępny / niezidentyfikowany - zwrot do nadawcy: 3,95 €
Powód zwrotu nieznany - zwrot do nadawcy: 3,95 €
Przesyłka nie odebrana z oddziału, przekroczony okres przechowywania - zwrócona do nadawcy: 4,95 €

Dla wszystkich innych krajów (z wyjątkiem Niemiec), w tym Austrii i Szwajcarii, ceny składają się w następujący sposób:
Zatrzymanie paczki, - błędny adres dostawy, - odmowa przyjęcia, - klient niedostępny / niezidentyfikowany, - paczka nie odebrana z oddziału, - przekroczony okres przechowywania: 11,90 €

Opóźnienie w dostawie spowodowane siłą wyższą:
O ile termin dostawy ulegnie opóźnieniu z powodu okoliczności, za którą nie ponosimy odpowiedzialności lub stanie się całkowicie lub częściowo niemożliwy, jesteśmy uprawnieni do przesunięcia dostawy na czas trwania przeszkody lub odstąpienia od umowy w całości lub w części w przypadku nietymczasowych zakłóceń w działaniu. W przypadku odstąpienia od umowy jesteśmy zobowiązani do niezwłocznego poinformowania klienta o niedostępności i do niezwłocznego zwrotu świadczenia już wypłaconego przez klienta, o ile jesteśmy z niego zwolnieni. W szczególności nie ponosimy odpowiedzialności za niekorzystne warunki pogodowe, interwencje służbowe, zakłócenia operacyjne, strajki, lokauty, zakłócenia pracy spowodowane okolicznościami politycznymi lub gospodarczymi, embarga, akty terroryzmu, epidemie lub epidemie, epidemie, zamknięcia granic, kontrole celne, piractwo, brak niezbędnych surowców i dostaw, niepowodzenia w uprawach, opóźnienia w transporcie spowodowane zakłóceniami w ruchu, a ponadto wszelkie nieuniknione zdarzenia (siła wyższa), które występują u nas, naszych dostawców lub w firmach zewnętrznych, na których biznes lub nasza zdolność do dostarczania zależy. W przypadku odstąpienia od umowy z jednej z wyżej wymienionych przyczyn klientowi nie przysługuje od nas roszczenie o odszkodowanie.

zamówienie zbiorcze:
Odrębny czas dostawy wyraźnie dotyczy zamówień i zapytań o duże zamówienia w obszarze B2B.
O terminie wysyłki i dostawy poinformujemy Państwa osobno.W takim przypadku terminy dostawy podane na naszej stronie internetowej nie mogą być brane pod uwagę..